Dziś w Mostach Bizon zagra o niezwykle ważne punkty z Promieniem. Poniżej analizujemy, co musi się stać, by Bizon zagrał w przyszłym sezonie w A klasie.

Do zakończenia rozgrywek B Klasy pozostały dwie kolejki. Za tydzień dowiemy się, które drużyny awansują do A Klasy, a kto pozostanie w B Klasie. W wyniku reorganizacji rozgrywek zespoły, które w poprzednim sezonie grały w A Klasie znalazły się w B Klasie. Jednak z dużymi szansami na powrót do A Klasy. Zgodnie z Regulaminem rozgrywek drużyny, które zajmą 1 miejsca w poszczególnych B klasach uzyskają prawo gry w barażach o awans do Klasy Okręgowej. Drużyny, które zajmą miejsca od 2 do 11 w poszczególnych B klasach oraz przegrane drużyny z baraży uzyskają awans do A klasy. Do B Klasy spadną zespoły, które zakończą rozgrywki na dwóch ostatnich miejscach, czyli 12 i 13. Ostatnie miejsce zajmie już na pewno drużyna Bałtyku Gostyń. Sympatyczna i ambitna drużyna z Gostynia ma już tak dużą stratę do pozostałych drużyn, że ewentualne punkty zdobyte w ostatnich spotkaniach nie poprawią jej pozycji. Na przedostatnim miejscu przed dwoma ostatnimi kolejkami jest Bizon Cerkwica, który ma 2 punkty straty do będącego na 11 pozycji Jastrzębia Łosośnica i 5 punktów do zajmującego miejsce 10 Znicza Wysoka Kamieńska.

Jeśli Bizonowi uda się wygrać dziś i za tydzień, to bez względu na to jakie wyniki uzyskają Jastrząb i Znicz Bizon zagra w A Klasie. Znicz, który pauzuje w ostatniej kolejce jeśli wygra lub zremisuje dziś to może spokojnie czekać na przyszłotygodniowe wyniki. Wówczas korespondencyjny pojedynek o A Klasę rozegra się między Bizonem i Jastrzębiem. Bizon w ostatniej kolejce na swoim boisku zagra z Radowią Radowo Małe. Radowia, zajmuje obecnie 3 miejsce w ligowej tabeli i może chcieć urwać punkty Bizonowi, by pomóc sąsiadom z Łosośnicy. Jastrząb, pauzuje w obecnej kolejce, w ostatniej zagra z Bałtykiem Gostyń, który może nie mieć już motywacji do walki o punkty.

Jeśli Bizon dziś zremisuje, to w ostatniej kolejce musi zdobyć przynajmniej 1 punkt, a Jastrząb nie może wygrać w Gostyniu.

Gdyby dzisiejsze spotkanie zakończyło się porażką Bizona, to w ostatniej kolejce Bizon musi wygrać Radowią i liczyć, że Jastrząb nie wygra w Gostyniu. Trochę to pogmatwane. Mimo to jesteśmy z naszą drużyną, trzymamy kciuki i kibicujemy.

karnickie.info