Miniony weekend nie należał do udanych w wykonaniu drużyn seniorskich Bizona Cerkwica. Zarówno piłkarze drużyny z klasy A, jak też drugiego zespołu z B klasy na boisku mierzyli się z Jantarem Dziwnów. W obu przypadkach przeciwnik okazał się zbyt silny.

DSC_6114

Mecz 2 kolejki A klasy pierwsza drużyna seniorska rozegrała na wyjeździe. Było to bardzo emocjonujące spotkanie, które zakończyło się porażką  Bizona 3:1. Honorową bramkę dla Bizona zdobył w 9 minucie Mariusz Wlaźlak.

Jantar Dziwnów – Bizon Cerkwica 3:1 (1:1)

Skład Bizona: Szymon Kamiński, Maciej Worwa (Tomasz Kaczyński), Szymon Chodziutko, Adrian Płotała, Karol Karczewski, Marcin Piwowarczyk (Sebastian Deik), Łukasz Basiukiewicz (Konrad Gałysa), Mariusz Wlaźlak, Łukasz Sułek (Piotr Górski), Marcin Stawicki, Paweł Rębisz.

Bizon II Cerkwica w niedzielę rozegrał pierwszy ligowy mecz w B klasie z Jantarem II Dziwnów. Już na początku spotkania brak pomysłu na grę Bizona poskutkował stratą dwóch bramek (10 i 12 minuta).  Z biegiem czasu gra naszego zespołu wyglądała nieco lepiej, jednak to Jantar zdobywał kolejne bramki (26’ i 39’). Do przerwy Bizon tracił już 4 gole. W drugiej części spotkania piłkarze Bizona bardzo chcieli się zrehabilitować i zmienić niekorzystny wynik. Dokładne zagrania pozwalały budować sytuacje strzeleckie, lecz dobra dyspozycja bramkarza drużyny przeciwnej nie pozwalała zamienić je na celne trafienia. W 80 minucie mocno uderzona piłka przez Jakuba Kaczyńskiego trafiła w słupek. Futbolówka wylądowała jednak pod nogami Kacpra Jarosińskiego, który precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce rywala. W końcówce meczu Bizon starał się odrobić straty, które okazały się być jednak zbyt duże.

Bizon II Cerkwica – Jantar II Dziwnów 4:1 (4:0)

Skład Bizona: Patryk Hasik, Grzegorz Hasik, Dominik Chrobak, Łukasz Maślij, Jakub Kaczyński, Jakub Pudo, Bartłomiej Matwiejczuk (Kacper Jarosiński), Marcin Kaliszan, Tomasz Kaczyński, Łukasz Kubicki, Konrad Gałysa.