Bizon Cerkwica pokonał na własnym boisku Pomorzanin Przybiernów 3:1 w trzeciej kolejce rozgrywek A-klasy. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Karol Karczewski, Szymon Chodziutko i Konrad Gałysa.

DSC_3469

W niedzielę 8 września seniorzy Bizon Cerkwica rozegrali na własnym boisku mecz o mistrzostwo A klasy z Pomorzaninem Przybiernów. Już w 1 minucie, czyli tuż po gwizdku rozpoczynającym, goście cieszyli się z celnego trafienia. Po szybkiej akcji Pomorzanin objął prowadzenie w spotkaniu. Można powiedzieć, że od pierwszych minut widać było przewagę drużyny z Przybiernowa. Długie rozegrania piłki pozwalały drużynie Pomorzanina często zagrażać bramce Szymona Kamińskiego. Około 30 minuty Bizon zaczął grać bardziej rozważnie. Już w 32 minucie Adrian Płotała miał doskonałą sytuację, by zdobyć bramkę. Niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Dopiero tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu w 44 minucie mocnym strzałem z „pierwszej piłki” Karol  Karczewski doprowadził do wyrównania. W drugiej odsłonie meczu gra krótkimi podaniami piłkarzy Bizona pozwalała budować dogodne sytuacje. Niestety brak dobrze ustawionego zawodnika i zamknięcia akcji nie długo nie pozwalał oddawać celnych strzałów. W 60 minucie kapitan gości po faulu na Karolu Karczewskim otrzymał drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę, co dało Bizonowi przewagę na boisku. Od tego czasu widać było coraz więcej błędów Pomorzanina. W 75 minucie Szymon Chodziutko fenomenalnym strzałem tuż pod poprzeczkę zdobył dla Bizona kolejną bramkę, a w 89 minucie Konrad Gałysa przypieczętował wygraną golem na 3:1.

Bizon Cerkwica – Pomorzanin Przybiernów 3:1 (1:1)

Bramki dla Bizona: Karol Karczewski, Szymon Chodziutko i Konrad Gałysa.

Skład Bizona: Szymon Kamiński, Maciej Worwa, Adrian Płotała, Karol Karczewski (Konrad Gałysa), Marcin Piwowarczyk, Mariusz Wlaźlak (Łukasz Basiukiewicz), Łukasz Sułek, Marcin Stawicki, Paweł Rębisz, Piotr Krzykowski, Szymon Chodziutko.

Zawodnicy rezerwowi: Łukasz Kubicki, Mateusz Żywicki.

Kartki: Maciej Worwa, Karol Karczewski, Paweł Rębisz i Piotr Krzykowski (wszyscy żółte).

Spotkanie sędziowali: Ryszard Maciejewski (sędzia główny), Patryk Nowicki (asystent 1), Bartosz Michalik (asystent 2).

DSC_3358DSC_3462DSC_3483DSC_3488DSC_3522DSC_3579DSC_3613DSC_3674DSC_3898

Gorzej powiodło się drużynie rezerw, która uległa Orłowi Mrzeżyno 1:6. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zaliczył Konrad Gałysa. Również oldboje Bizona Cerkwica nie zaliczą minionego weekendu do udanych. Ich drużyna przegrała z Ikarem Krosino 1:4. Honorowe trafienie dla Bizona było dziełem Tomasza Szwecha.