W imieniu Państwa Agnieszki Rek-Lipczyńskiej i Jerzego Lipczyńskiego zapraszamy do Pałacu w Paprotnie  na warsztaty krawieckie „Wykroje”. Już w najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 15:00 do 18:00 odbędą  się bezpłatne warsztaty krawieckie w pięknej pałacowej scenerii.

ulotka

Organizowane w ramach programu Społecznik warsztaty krawieckie są dedykowane dla wszystkich Pań, które lubią ładne i oryginalne ubrania, potrafią bądź chcą się nauczyć samodzielnie uszyć coś pięknego.

Warsztaty krawieckie „Wykroje” odbędą się w cyklu czterech spotkań:

14 września,15 września,28 września i 5 października 2019 r. w godz.15:00-18:00

Prezentacja wykonanych dzieł odbędzie się 21 września o godz. 17:00.

Zarówno wystawa jak i warsztaty odbędą się w Pałacu w Paprotnie.

„Wzorem naszych babć i prababć zasiądźmy razem do kołowrotka, by wspólnie stworzyć niesamowite i niepowtarzalne stroje. Warsztaty są doskonałą okazją do spotkania się w miłej atmosferze i wspólnego działania. Projekt nakierowany jest na wartości zanikającej tradycji domowego szycia. Umiejętności związane z szyciem, wykrojem, pracami ręcznymi, niegdyś tak popularne i realizowane w  każdym zgoła domostwie, obecnie stanowią działalność unikalną. Dawne sprzęty i meble związane z tą domową aktywnością obecnie w praktyce nie mają swoich współczesnych odpowiedników, a skomercjalizowany rynek odzieżowy wyparł w zasadzie rękodzieło.

Głównym celem projektu jest ukazanie bogactwa tradycji związanych z szyciem i rękodziełem realizowanych na terenie Pomorza Zachodniego w XIX i XX wieku. W skład wystawy wejdą zabytkowe sprzęty i meble związane z tematyką wystawy, przykłady strojów dawnych, tych ludowych jak i tych dworskich, katalogi wykrojów oraz żurnale mody z XIX w. 

Zaplanowaliśmy cztery niepowtarzalne weekendowe spotkania. W ramach odbywających się zajęć  oferujemy wszystkie materiały krawieckie oraz filiżankę kawy i pyszne ciasto dla umilenia czasu” – mówi dla karnickie.info pomysłodawczyni warsztatów Pani Agnieszka Rek-Lipczyńska.

Zachęcamy do udziału w tych interesujących warsztatach.

IMG_20190911_090410_resized_20190911_091037855

karnickie.info