Drużyna Żaków Bizona Cerkwica była organizatorem niedzielnego turnieju, który odbył się w ramach rozgrywek „Pierwsza Piłka”. Tego dnia cerkwicki stadion wypełnił się młodymi piłkarzami, ich rodzinami i sympatykami futbolu.

W rozgrywkach żaków, które odbyły się 26 maja na stadionie w Cerkwicy wzięło udział pięć drużyn: Bizon Cerkwica I, Bizon Cerkwica II, Polonia Płoty I, Polonia Płoty II i Sarmata Dobra. Oba zespoły Bizona Cerkwica dzielnie stawiały czoła swoim rywalom. Młodzi zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o każdą piłkę ciesząc się grą i ucząc współpracy. Udział w rozgrywkach pozwolił młodym adeptom piłki nożnej radzić sobie z porażkami oraz czerpać radość z małych sukcesów. W turniejach odbywających się w ramach „Pierwszej Piłki” liczy się dobra zabawa i integracja, a nie miejsce na podium. Dla wielu młodych piłkarzy jest to początek miłości do piłki nożnej i sportu. I choć w turnieju nie przyznawano tytułów ani miejsc na podium, każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą.  W przerwach między meczami rodzice przygotowali pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia. Dzięki wsparciu Gminy Karnice i Zakładu Mięsnego „Górzyca” każdy zawodnik mógł uzupełnić energię kiełbaskami z grilla i pyszną pizzą.

Skład drużyny Bizon Cerkwica I: Antoni Ułasewicz, Łukasz Wieczorek, Fabian Sobolak, Fabian Urbanek, Ignacy Ułasewicz, Henryk Trajgiel, Oliwier Gaj.

Drużyna Bizon Cerkwica II wystąpiła w składzie: Zuzanna Dąbrowska, Martyna Dąbrowska, Nadia Chrobak , Dominik Dominikowski, Karol Wójcik, Kacper Minkowski, Nikodem Leper, Amadeusz Błąd.

 

DSC_5347 DSC_5400 DSC_5460 DSC_5483 DSC_5569 DSC_5633 DSC_5702 DSC_5724 DSC_5788 DSC_5826 DSC_5831 DSC_5998 DSC_6033

karnickie.info