Pantomima „Krzyk Orła” była głównym punktem akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanej w karnickiej szkole. Nie zabrakło oczywiście również wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni.   

IMG_9544

12 listopada w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach świętowano 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” uczniowie przygotowali tematyczny apel, który przeniósł zgromadzoną publiczność w wędrówkę historyczną. Zaprezentowana pantomima „Krzyk Orła” ukazała najważniejsze wydarzenia związane z losami naszego kraju. Uczniowie bardzo przejrzyście odegrali jakże ważne w historii kraju momenty jakimi były rozbiory, powstania i dążenie do odzyskania niepodległości. Podczas akademii nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które nawiązywały do czasów walki o nasz kraj, mówiły o uczuciach i rozterkach towarzyszącym naszym walczącym o niepodległość przodkom. Apel był zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Droga do wolności”. Uczniowie w poprzednim miesiącu brali udział  konkursach i blokach zajęć dotyczących dziejów i drogi Ojczyzny do wolności.

Na zakończenie, korzystając z tak licznego audytorium Dyrektor Teresa Szydłowska wręczyła medale i dyplomy za udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku, w którym szkolna drużyna zajęła II miejsce.

IMG_9565IMG_9623IMG_9797IMG_9658IMG_9788

karnickie.info