W naszym cyklu, w którym prezentujemy zdolne tancerki z Gminy Karnice z ogromną pasją dziś przedstawiamy Gabrielę Stawicką. Gabrysia podczas ostatnich Mistrzostw Polski została podwójną mistrzynią w kategorii Urban Street Dance zajmując 1 miejsca indywidualnie oraz wspólnie z koleżankami z formacji Zaza.

g.stawicka1

Kolejną zdolną tancerką uczęszczającą do gryfickiej szkoły Perfect jest mieszkanka Paprotna Gabriela Stawicka. W pierwszych zajęciach szkoły tańca Gabrysia wzięła udział w wieku 6 lat czyli w 2017 roku. Mimo, że była małą dziewczynką, jej ciekawość tańca przerodziła się w wielką pasję. Na początku swojej tanecznej przygody występowała w grupie Grafix. Pokazy cheerleaderskie z jej udziałem uświetniały wiele wydarzeń sportowych jak np. mecze koszykówki. Były to pierwsze kroki Gabrysi w występach przed większą publicznością. Od 2018 roku Gabriela Stawicka występuje w formacji Zaza, z którą osiągnęła dużo sukcesów. Największym z nich było zdobycie Mistrzostwa Świata Urban Street w 2019 roku. Ten zaszczytny tytuł wiązał się również z występem w telewizji, a dokładniej w „Pytaniu na Śniadanie”, co bez wątpienia dla młodej tancerki było ogromnym przeżyciem. Ponad to Gabrysia z formacją Zaza zdobyła: V miejsce na Mistrzostwach Polski w Inowrocławiu, I miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym oraz Mistrzostwo Polski na International Polish Championship w Jeleniej Górze. Oprócz występów w formacji dziewczynka bierze udział w zawodach również jako solistka, a jej pierwszy solowy występ w Luboniu okazał się być wielkim sukcesem. Mimo sporego stresu Gabrysia na 75 zawodników zdobyła V miejsce. Solidnie przepracowane treningi dwa razy w tygodniu dały rezultat. Występ na ostatnich zawodach w Jeleniej Górze był dopracowany w każdym detalu. Ogrom pracy włożony w przygotowania do zawodów zaowocował zdobyciem I miejsca w kategorii Urban Street Dance solo 8-9 lat i tytułu Mistrzyni Polski.

Podczas każdego występu można zauważyć u Gabrysi nie tylko wielkie zaangażowanie w każdą wykonaną figurę, ale także szczery uśmiech. To on pokazuje, że taniec sprawia jej ogromną radość oraz satysfakcję oraz jest jej wielką pasją. Dziewczynka wiąże swoje życiowe plany właśnie z tańcem. Życzymy więc Gabrysi spełnienia wszystkich tanecznych marzeń oraz realizacji zamierzeń.

g.stawicka5g.stawickag.stawicka3kig.stawicka2

karnickie.info