Dziś przypada Dzień Myśli Braterskiej. Jest to jeden z najważniejszych dni dla harcerzy. Tegoroczne świętowanie niestety musi obyć się bez gry terenowej i wieczornicy. Zamiast tego zuchy z karnickiej Gromady „Jagodziarnia” przesyłały kartki z życzeniami.

5647168607138725500

„Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza” – ten punkt z prawa harcerskiego jest dziś szczególnie ważny. 22 lutego w dzień urodzin Roberta Baden-Powella założyciela skautingu przypada Dzień Myśli Braterskiej. Dzisiejsze święto jest jednym z najważniejszych dni w kalendarzu każdego skauta i harcerza na całym świecie. Przypomina bowiem o więzi braterstwa i przyjaźni oraz o tym, że wszyscy niezależnie od narodowości, wieku i koloru skóry są dla siebie braćmi. Ze względu na pandemię koronawirusa nie jest możliwe zorganizowanie uroczystej wieczornicy i gry terenowej. Tegoroczne świętowanie zuchów z 16. Karnickiej Gromady Zuchowej „Jagodziarnia” ograniczyło się do przesyłania kartek z życzeniami. Zuchy by zaznaczyć swoją obecność i uczcić Dzień Myśli Braterskiej uczestniczyły w dzisiejszych zajęciach lekcyjnych w mundurach i koszulkach Jagodziarni.

Wszystkim zuchom, harcerzom i skautom życzymy szczęścia i satysfakcji z odkrywania nowych szlaków. Niech Wasza codzienna przyjaźń oraz wzajemna życzliwość promieniuje na innych, a każda zbiórka pełna będzie wspaniałych harcerskich przeżyć.

85422724114141

7586314828416

karnickie.info