Poza Sołectwami na tegorocznych Spotkaniach z Tradycją zaprezentowali się również wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 5 Liwia Łuża z Cerkwicy. Poza pomysłową dekoracją na stoisku spróbować można było wielu dań rybnych m.in. zupy z łososia, wędzonego tuńczyka i koreczków śledziowych.    

DSC_5052

  Jak ważne jest święto plonów w naszej gminie możemy zaobserwować po ilości przygotowanych stoisk. Podczas tegorocznych dożynek oprócz sołectw zaprezentowało się także Koło Wędkarskie PZW nr 5 „Liwia Łuża” z Cerkwicy. W menu wędkarzy królowały oczywiście ryby w różnej postaci. Do degustacji przygotowano: zupę rybną z łososia, śledzia wędzonego, koreczki śledziowe, śledzia z beczki, śledzia po giżycku, łososia wędzonego, tuńczyka wędzonego, kabanosy rybne, szprotki oraz makrelę z kaszą bulgur. Uwagę uczestników dożynek zwracała przede wszystkim pomysłowa dekoracja stoiska. Jej głównym elementem była łódź, na której wyeksponowano zdobyte przez wędkarzy nagrody oraz sprzęt wędkarski. Oprócz tego w akwarium pływały ryby, a na drewnianych sztalugach  widniały zdjęcia z ważnych dla koła wydarzeń.

  Stoisko koła wędkarskiego przygotowali: Jan Wiśniewski, Robert Kiedrowski, Waldemar Kaczyński, Stanisław Kaczmarek, Ryszard Kolanek, Sylwester Kruk, Ryszard Sowiński, Piotr Centkowski, Dorota Kiedrowska, Grażyna Kaczyńska i Dorota Kiedrowska.

DSC_5980DSC_5982DSC_5983

karnickie.info