Pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły” w cerkwickiej szkole zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Poświęcone było ono przede wszystkim utrwaleniu zasad bezpiecznego poruszania na drogach.

8350662782439669013

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cerkwicy wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Tematem przewodnim był bezpieczny powrót do szkoły czyli szeroko pojęte bezpieczeństwo na drodze oraz w miejscu zamieszkania. Dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym i numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Wiedzą również jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, a także jakie zasady obowiązują kierujących rowerem lub hulajnogą elektryczną.

  Duża ilość zadawanych pytań świadczyła o tym, że poruszane podczas spotkania tematy cieszyły się zainteresowaniem. Zajęcia, które przeprowadzili funkcjonariusze aspirant Agnieszka Podgórska i starszy sierżant Dawid Stec przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych uczniów cerkwickiej podstawówki.

439712475302774849

karnickie.info