Gmina Karnice wzięła udział w projekcie „Pod Biało-Czerwoną”. Dzięki złożonemu wnioskowi i poparciu mieszkańców w internetowym głosowaniu w Karnicach stanął maszt z flagą narodową.

DSC_5245

  Gmina Karnice wzięła udział w projekcie „Pod Biało-Czerwoną”. Tuż przed Świętem Niepodległości przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej na ul. Nadmorskiej stanął maszt, na którym dumnie powiewa biało-czerwona flaga. Realizacja zadania była możliwa dzięki złożonemu przez Urząd Gminy wnioskowi oraz poparciu mieszkańców za pomocą internetowego głosowania. Zakup masztu, flagi oraz ich montaż w całości sfinansowany został z rządowej dotacji i wyniósł 4 359,74 zł.

  „Pod Biało-Czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Chodziło nie tylko o uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Symbole, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

DSC_5289

karnickie.info